Pielęgnacja Tatuażu

Higiena i pielęgnacja tatuażuKiedy decydujesz się na zrobienie tatuażu musisz przyjąć podstawową zasadę, piękny tatuaż nie zależy wyłącznie na wyborze dobrego tatuatora ale również na prawidłowej pielęgnacji tatuażu. Nawet najlepszy tatuaż bez prawidłowej pielęgnacji może zamienić się w katastrofę, dlatego super dzieło w co najmniej 40% zależeć będzie od samego Ciebie!!!

Dwa dni przed wykonaniem tatuażu nie należy pić alkoholu. Przed zabiegiem nie powinno się pić mocnej kawy, dobrze jest być wypoczętym i najedzonym, najlepiej założyć luźne, nie obciskające ubranie, żeby nie obcierało wytatuowanego miejsca. No i oczywiście trzeba się pozytywnie nastawić na ból, im bardziej pragniesz tego tatuażu tym lepiej znosisz dyskomfort przy jego wykonaniu.

Po wykonaniu tatuażu zostaniesz zaopatrzony w opatrunek foliowy, który ściągasz w domu po upływie dwóch trzech godzin, poczym przemywasz tatuaż letnia wodą ( sama woda bądź też może być mydło antybakteryjne Protex)

Koniecznie musisz zaopatrzyć się w maść Tribiotic, Bepanthen bądź Alantan Plus. Maść dostępna jest w każdej aptece, bez recepty. Mydełko i maść najlepiej kupić już przed tatuowaniem, żeby potem nie biegać z obolałą ręką;) Maścią smarujemy zaraz po przemyci i osuszeniu tatuażu. I myjemy go dłonią, nie gąbką lub czymś innym, nie wycieramy też ręcznikiem tylko delikatnie osuszamy ręcznikiem papierowym.

Przez kolejne 2 tygodnie przestrzegamy następujących reguł:

  • Nie opalamy się w solarium ani na słońcu (nawet do 3 tygodni)
  • Nie korzystamy z basenu, nie kąpiemy się w jeziorach
    Przy codziennej kąpieli nie moczymy tatuowanego miejsca z byt długo, kilka minut pod prysznicem nie zaszkodzi, ale należy pamiętać żeby nie kłaść się w wannie na pół godziny ze świeżo wytatuowaną nogą, bo grozi to katastrofą
  • Nie ćwiczymy na siłowni ! ( pot bardzo źle wpływa na gojenie, a wytatuowany biceps także źle znosi wysiłek fizyczny)
  • Nie spożywamy alkoholu ani żadnych używek co najmniej przez trzy dni.
  • Smarujemy tatuaż przez dwa tygodnie 3-6 razy dziennie, w zależności jaką kto ma skórę, najlepiej sprawdzamy dotykając go dłonią( jak jest suchy to smarujemy, ale bardzo cieniutką warstwą maści, nie nakładamy maści grubo!!!)
  • Na świeży tatuaż powinniśmy uważać tak jak na każdą gojącą się ranę, dlatego trzeba unikać sytuacji gdzie można go zabrudzić bądź w jakikolwiek sposób uszkodzić.

Dla lepszego efektu po upływie dwóch tygodni nadal smarujemy wytatuowane miejsce kremem bądź balsamem do ciała, tatuaż nawilżony zawsze prezentuje się lepiej..

Przestrzeganie powyższych reguł zapewni nam gwarantowany sukces.

 

Pozdrawiam Lucyna

 

Komentowanie jest wyłączone